►  TEST  ◄      Sprawdź swoją znajomość podstawowych zwrotów!

Octotext Books

Książka First Idioms First! jest zupełnie nowym, rewolucyjnym przewodnikiem po najważniejszych idiomach angielskich. Została specjalnie zaprojektowana dla (ambitnych!) samouków-wzrokowców, by ułatwić im w możliwie krótkim czasie swobodne i pewne porozumiewanie się w prawdziwym ― nie mylić ze szkolnym ― środowisku anglojęzycznym.

Idiomy to więcej niż jedna trzecia nauki języka na każdym poziomie! Dobra znajomość tego zestawu idiomów nie tylko zaoszczędzi Ci dużo czasu, ale także zabezpieczy Cię przed posługiwaniem się zdeformowaną wersją angielskiego, którą nagminnie słyszy się w Polsce. Unikniesz wpadek typu „Feel like at home” (typowy Ponglish propagowany podczas . . .   Euro 2012 !   ―   poprawną wersję znajdziesz  tu ).

Autor jest brytyjskim native speaker’em z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Studia filologiczne ukończył na Uniwersytecie w Oxfordzie. Pedagogikę studiował na Uniwersytecie w Cambridge. Obecnie mieszka w Krakowie.

Ten pierwszy tom skupia się na zwrotach, które są absolutnie niezbędne w autentycznym środowisku anglojęzycznym, a które w słownikach idiomów są często pomijane. Jest to tzw. „nauczycielska złota lista”. Nie zawraca czytelnikowi polskiemu głowy licznymi zwrotami, których używa się bardzo rzadko.

Każdy native speaker Ci powie, że ― jeżeli chcesz „brylować” ― o wiele bardziej opłaca się najpierw dobrze opanować taki właśnie zestaw najczęściej używanych zwrotów, aniżeli usiłować popisywać się znajomością zwrotów „z najwyższej półki”, równocześnie kalecząc język na poziomie podstawowym.

Dzięki tej książce czytelnik polski ma po raz pierwszy możliwość przeglądania wszystkich podstawowych angielskich idiomów zebranych w jednym tomie. Obok każdego przykładu użycia angielskiego zwrotu podano w osobnej kolumnie jego polskie tłumaczenie.

Oryginalny, wyjątkowo klarowny układ graficzny ― a przede wszystkim większa czcionka ― pozwalają czytelnikowi błyskawicznie sprawdzić swoją znajomość najczęściej używanych idiomów angielskich oraz szybko uzupełnić ewentualne luki. Tak klarownego, dwukolorowego i dwujęzycznego przewodnika jeszcze nie było ― z tej książki można się po prostu szybko uczyć. Zaoszczędzisz sobie i czas i pieniądze na zbędne kursy.

Z myślą o potrzebach samouków, przyjęto bardzo szeroką definicję idiomu (m.in. włączono przysłowia i tzw. „phrasal verbs” jako normalne idiomy), a szczególnie ważne zwroty zostały wypunktowane. Na końcu tomu znajdują się dodatkowe objaśnienia.

Książka First Idioms First! przyda się wszystkim uczącym się języka angielskiego, a zwłaszcza początkującym, średnio zaawansowanym, lub po prostu zdezorientowanym ― także maturzystom i studentom. Jako pomoc dydaktyczna dla zajęć konwersacyjnych przyda się również młodym nauczycielom.


►  TEST  ◄      Sprawdź swoją znajomość podstawowych zwrotów!

Kliknij tu, jeśli masz kłopot z angielskimi zdaniami warunkowymiGdzie kupić?

Sample Pages / Próbki w formacie .JPG


First Idioms First! front cover


ISBN:   978 - 83 - 62112 - 00 - 5

Size   /   format :   17 x 24 cm

Pages   /   stron :   xii + 435

Cover   /   okładka :   paperback   /   miękka

Published   /   data wydania :   25  01  2010


Sample pages   /   próbki w formacie .JPG :

7 – 12

(wstęp / introduction)


97 – 102


134 – 138


237 – 240


335 – 341


►  TEST  ◄      Sprawdź swoją znajomość podstawowych zwrotów!

back to top   /   z powrotem na górę strony
Unreal Commander